Biçikleta elektrike me shumicë

Prodhues i Biçikletave Elektrike, Fabrika, Furnizues në Kinë

Si një nga prodhuesit, fabrikat dhe furnizuesit më të mirë të biçikletave elektrike në Kinë.Ewig është fokusuar vazhdimisht në prodhimin e serive të biçikletave elektrike për 10 vjet.Ne kemi përvojë të pasur në OEM&ODM dhe një ekip krijues R&D që mund t'ju ndihmojë të hartoni produktet më të mira ideale.Bazuar në cilësinë tonë premiumdhe shërbimi, ne kemi partneritete afatgjata me tregtarët globalë.Misioni ynë është të ndihmojmë biznesin tuaj të biçikletave elektrike të rritet.

https://www.ewigbike.com/wholesale-electric-bicycle/

Shitje me shumicë të biçikletave elektrike dhe shërbime OEM/ODM

Ewigbike ofron një shumëllojshmëri të biçikletave elektrike cilësore me çmime të përballueshme.Me garancinë tonë standarde dyvjeçare të prodhuesit dhe mbështetjen teknike LIFETIME, ju mund të jeni të sigurt për biçikletat elektrike me shumicë cilësore.Ne kemi një besim të tillë absolut në cilësinë e biçikletave elektrike Ewig saqë ne ofrojmë edhe mundësinë për të zgjatur garancinë e prodhuesit tuaj për të gjithë JETËN e biçikletës suaj elektrike!!Asnjë markë tjetër nuk ofron këtë garanci të gjerë.

Pjesë elektronike:Të gjitha pjesët mund të personalizohen duke përfshirë fuqinë e motorit / kapacitetin e baterisë / markën.

Pjesët përbërëse:Aksesorët mund të personalizohen duke përfshirë madhësinë e kornizës / pirunin / gomat / frenat / shiritin me marka dhe modele të ndryshme

Ngjyrë:E kuqe, portokalli, e verdhë, jeshile, jeshile, blu, vjollcë dhe ngjyra të tjera të ndryshme, për sa kohë që jepet numri i ngjyrave Pantong.

LOGO dhe etiketat mund të personalizohen. Gdhendja me laser, stampimi i nxehtë dhe printimi për LOGO.

Paketimi:30 grupe paketimi të personalizueshme.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Pse me shumicë biçikleta elektrike nga ne?

Me një çmim më të ulët dhe produkte me cilësi profesionale, blerja e biçikletave elektrike me shumicë mund t'ju ofrojë akses në pajisjet më të mira me një kosto të përballueshme.Si prodhues i drejtpërdrejtë i biçikletave elektronike, mund të blini direkt nga burimi - pa palë të treta, kosto shtesë ose linja të paqarta furnizimi.

OEM & ODM & R&D

10 vjet përvojë në prodhimin e biçikletave.Më shumë se 50 punëtorë të kualifikuar dhe inxhinierë R&D ju ndihmojnë të rritni biznesin.

MOQ i ulët për shitje me shumicë

Çmimi direkt i fabrikës, pa ndërmjetës.Shumë biçikleta ruhen në magazinë, Mbështetni hedhjen e biçikletave të karbonit dhe për të kursyer periudhën e furnizimit dhe për të zvogëluar koston e ruajtjes.

Koha e shkurtër e dorëzimit

Ne rezervuam sasi të mëdha aksesorësh të markës për t'i montuar në çdo kohë.7-15 ditë për mostrat, 30-45 ditë për porositë me shumicë.

Produkte me cilësi të lartë

Me teknikat gjermane të prodhimit, biçikletat tona të karbonit janë me cilësi të lartë dhe çmim të ulët në treg, gjë që mund t'i lejojë tregtarët të marrin më shumë fitime.

Llojet e Biçikletave Elektrike me Shumicë

Ewig prodhon një gamë të gjerë biçikletash elektrike me shumicë.Nga biçikletat elektronike të palosshme të përshtatshme për udhëtarët dhe biçikletat elektronike të qytetit, biçikletat e karbonit e MTB dhe biçikletat me pezullim të plotë e MTB, ne kemi diçka që i përshtatet pothuajse çdo klienti.Biçikletat tona elektronike malore janë ndeshja perfekte për çiklizmin jashtë rrugës, ndërsa biçikleta jonë elektrike e palosshme është një alternativë e qëndrueshme dhe me fuqi për t'u ofruar klientëve tuaj bazë.

https://www.ewigbike.com/wholesale-electric-bicycle/

Biciklete malore elektrike me shumice

EWIG E3është një karbon i Kinësbiçikleta malore elektrikendërtuar për Performancë të lartë dhe rreze të gjatë.Pas 1 viti projektimi dhe zhvillimi, kjo biçikletë e re e mrekullueshme është këtu.

Është biçikleta elektrike më e shpejtë që kemi bërë ndonjëherë, me një shpejtësi maksimale prej 25 kh/h dhe aftësi ngjitjeje në kodra që nuk ka të krahasuar në botën e biçikletave.

E dizenjuar si biçikleta e fundit elektrike malore që mund të përballojë çdo terren jashtë rrugës, ajo është gjithashtu e përkryer në shtëpi në rrugë për ato lundrime në fundjavë, udhëtime për në punë ose thjesht për të shkuar në qytet.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
https://www.ewigbike.com/wholesale-electric-bicycle/

Biçikleta malore elektrike me pezullim të plotë

Ewig ELERIDE 2eshte njeBiçikleta malore elektrikee ndërtuar për performancë të lartë dhe rreze të gjatë.Është biçikleta elektrike më e shpejtë që kemi bërë ndonjëherë, me një shpejtësi maksimale prej 30 km/h dhe aftësi ngjitjeje në kodra, e cila është e pakrahasueshme në botën e biçikletave.

ELERIDA2korniza është projektuar që të jetë e lehtë dhe e qëndrueshme, ndërsa integron pa probleme të gjithë elektronikën e saj.I kombinuar me një motor të fuqishëm bafang M600/M500 në mes, një bateri LG 17.8ah me performancë të lartë, dy zinxhirë Shimano dhe marsha Shimano me 12 shpejtësi, është më i lehtë, më i lehtë për t'u përdorur, më i rehatshëm, më i shpejtë dhe më i dendur me energji se shumica. biçikleta elektrike në treg.

Kjo biçikletë malore me fibër karboni është me komponentë të cilësisë më të lartë që vazhdon traditën e përdorimit vetëm të komponentëve të performancës me cilësi më të lartë, si suspensioni Rockshox RECON, Frenat Magura MT5, leva e ndërrimit shimano M7100 dhe lëvizësi i pasmë.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
https://www.ewigbike.com/wholesale-electric-bicycle/

Biçikleta elektrike me zhavorr karboni me shumicë

Më e mirabiçikleta elektronike me zhavorrzakonisht kanë një motor me lëvizje të mesme ose motorë me qendër të pasme me cilësi të mirë dhe një pirun dhe kornizë karboni të lehtë.siEWIG eleride3model.

Kjo ju lejon të arrini shpejtësi më të larta në mënyrë më të sigurt, duke e ditur se fuqia e frenave hidraulike të diskut ka kurrizin tuaj.Gjeometria e kornizës dhe shiritat e rënies përpara ju japin një pozicion aerodinamik duke mbajtur një qëndrim të rehatshëm, kështu që mund të trajtojë çdo terren.

Biçikletat me cilësi të mirë e-zhavorr duhet të jenë rreth 17 kg në peshë me një bateri që rrëshqet nga fundi i kornizës për karikim dhe pastrim standard të gomave për rrotat 700c dhe 650b.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
Bicikleta elektrike e palosshme Shitje me shumice

Bicikleta elektrike e palosshme Shitje me shumice

Biçikletë elektrike e palosshme E7Sështë një biçikletë elektrike e fuqishme për të gjitha qëllimet e ndërtuar me komponentë të zakonshëm të cilësisë së lartë.

Mini biçikletat elektrike të palosshme janë të fuqishme, të përballueshme, të qëndrueshme, të qeta, me pamje të pastër, të lehta për t'u përdorur dhe mund t'ju sjellin shumë argëtim!Kjo funksionon në mënyrë të përkryer nëpër qytet ose në shtigje të lehta jashtë rrugës me një fener të integruar përpara dhe pezullim për të thithur goditjet.

Pavarësisht nëse jeni udhëtar, i moshuar, kalorës i rastësishëm ose adhurues i sporteve, këto janë mini biçikletat elektrike të palosshme kineze të krijuara për të gjithë.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Kerkoj importues ne qytetet kryesore

Dëshironi të shtoni gamën tonë të produkteve në katalogun tuaj dhe më pas ta shpërndani atë në rajonin tuaj?

Ne jemi duke kërkuar importues në qytetet ose rajonet kryesore metropolitane.Ne duam t'u japim atyre një territor për një zonë të caktuar që ata mund t'i shërbejnë me inventar dhe pjesë të riparimit.Ne jemi në kërkim të shpërndarësve, dyqaneve të biçikletave ose biznesmenëve që mund të importojnë dhe shpërndajnë biçikletat tona për zonën e tyre të shërbimit.Porosia minimale është rreth 50 biçikleta elektronike në një kontejner 20 këmbësh ose 100 biçikleta elektronike në një enë 40 këmbësh.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Specifikimet e Biçikletës Elektrike

EWIG E3
Eleride2
Elerida 3
EWIG Foldby E7S
EWIG E3
27,5 EWIG E3 7s
Model EWIG E3 (7 shpejtësi)
Madhësia 27.5*17
Ngjyrë E kuqe e zezë
Pesha 18 kg
Gama e lartësisë 165MM-195MM
Korniza dhe trupi
Kornizë Carbon T700 Pressfit BB 27,5" * 17
Pirun 27,5*218 bllokimi mekanik i pirunit të pezullimit hidraulik, Udhëtimi: M9*100mm
Rrjedhin Logo e aluminit AL6061 31,8*90mm +/-7 gradë W/lazer, e zezë me rërë
timon Alumini SM-AL-118 22.2*31.8*600mm, me logo IVMONO, e zezë
Mbërthimi i dorezës LK-007 22.2*130mm
Kufje GH-592 1-1/8" 28,6*41,8*50*30
Shalë E zezë e plotë, e butë
Postë sediljeje 31.6*350mm e zezë
Sistemi i shiritave
Leva e ndërrimit SHIMANO Tourney TX-50 7 shpejtësi
Deraxhi i pasëm Turneu SHIMANO RD-TZ50
Frenat
Frenat SHIMANO BD-M315 RF-730MM, LR-1350MM
Motor/fuqi
Motorri 250W 36V
Bateria LG 7.8Ah
Ngarkues 36v 2A
Kontrolli Ekran LCD
shpejtesi maksimale 25 km/h
grup rrotash
Rim Aliazh alumini 27,5"*2,125*14G*36H, gjerësi 25mm
Goma CST C1820 27.5*2.1
Hub Kushineta alumini 4, 3/8"*100*110*10G*36H ED
Sistemi i transmetimit
Rrota e lirë Rihui 14T-32T, 9s
Kombinat me gunga JINCHEN 165 mm
Zinxhir KMC Z9/GY/110L/RO/CL566R
Pedale B829 9/16BR alumini
Detajet e paketimit
Vërejtje Madhësia e paketimit:
29"x19": 1450*220*760 mm
29"/15/17 & 27.5"x19: 1410*220*750 mm
27,5"/15/17: 1380*220*750 mm
një enë 20 ft mund të ngarkojë 120 copë
Eleride2
27.5 EWIG E5
Model Eleride2 (12 shpejtësi)
Madhësia 29''*2.6
Ngjyrë E zezë
Pesha NW: 25 KG, GW: 28 KG
Gama e lartësisë 175MM-195MM
Kornizë
Kornizë T800 karboni
Pirun Rockshox RECON
Trajnimi i makinës
Leva e ndërrimit Shimano SLX, M7100 12 shpejtësi
Derailleur Shimano SLX, M7100 12 shpejtësi
Kombinat me gunga Bafang 38T
Zinxhir KMC
Frenat
Frenat Magura MT5
Kabinë
Rrjedhin Zmadhoni
timon Zmadhoni
Mbërthimi i dorezës VELO
Vendi
Shalë Ngjyra e zezë
Postë sediljeje  L: 200 mm Diametri: 31.6
Rrotat
Rrota e lirë Shimano M7100 12 shpejtësi 10-45T
Goma Goma Schwalbe Addix Speedgrip 29
Pedale Mirepo
Rim Buzë aliazhi, 406*23C*24H F:24/R:36
Hub 32H
Motorri Bafang, M600
Vërejtje
Vërejtje     Madhësia e paketimit:
165*825*22 cm
 
Elerida 3
27.5 EWIG X5 M2000-27
Model Biçikletë Eleride 3 (9 shpejtësi) Gravel E
Madhësia 52 cm
Ngjyrë E zezë
Pesha 21 kg
Gama e lartësisë 170-175cm
Kornizë Karboni T800
Pirun Karboni T800
Trajnimi i makinës
Leva e ndërrimit Shimano M2000
Rrota e përparme Shimano M2000
Deraxhi i pasëm Shimano M2000
Kombinat me gunga MPF-FK 53T
Zinxhir KMC 9S
Frenat
Frenat Hidraulik Brake Tektro
Kabinë
Rrjedhin Shunmeng, kërcell ultra i lehtë
timon Alumini ∮22.2x∮31.8mm W:600mm
Mbërthimi i dorezës VELO Kapje gome
Vendi
Shalë Ngjyra e butë PU e zezë
Postë sediljeje ∮30,8 L: 350 mm
Rrotat
Rrota e lirë 11-34T
Goma CST 40-622 (28x1,5 -700x38c)
Pedale pedale normale të biçikletës rrugore
Rim E zezë alumini 700C*38 vrimë uniforme F:24/R:36
Hub Hub me lëshim të shpejtë 24H
Motorri AIKEMA 250W
Bateria 36V X14Ah (SAMSUNG 3500 mAh)
Kontrolli Blu Point 250W
Ekrani SW-102
Vërejtje
Vërejtje     Madhësia e paketimit:
 
 
 
një enë 20 ft mund të ngarkojë 120 copë
EWIG Foldby E7S
27.5 EWIG E5
Model EWIG Foldby E7S (7 shpejtësi)
Madhësia 20 inç
Ngjyrë Blu / E zezë / e bardhë
Pesha 14,5 kg (GW 21 kg)
Gama e lartësisë 165MM-195MM
Kornizë
Kornizë Karboni T700
Pirun Karboni T700
Trajnimi i makinës
Leva e ndërrimit Turneu Shimano
Rrota e përparme NA
Deraxhi i pasëm Shimano RD-TY300
Kombinat me gunga Prowheel 48T
Zinxhir KMC
Frenat
Frenat Frena e diskut mekanike e përparme dhe e pasme, frena e diskut G3 160 mm
Kabinë
Rrjedhin  
timon Microshift 7S/P
Mbërthimi i dorezës Gome
Vendi
Shalë Shalë komode ergonomike
Postë sediljeje Alumini
Rrotat
Rrota e lirë Shimano MF-TZ500-7
Goma 20*1,95 Kenda
Pedale Pedale e palosshme që nuk rrëshqet
Rim Unaza prerëse e frenave me disqe al-alumini me dy shtresa
Hub Alumini
Motorri Motor 250w me shpejtësi të lartë
Vërejtje
Vërejtje     Madhësia e paketimit:
86*42*72cm
Pesha neto: 14.5 kg;Pesha bruto: 21 kg
 
 

Pse të na zgjidhni si furnizuesin tuaj të biçikletave elektrike në Kinë

Si prodhues dhe fabrikë profesionale biçikletash elektrike, pozicionimi ynë është të jemi ekipi teknik, prodhimi, pas shitjes, Kërkimi dhe Zhvillimi i klientit, të ofrojmë shpejt dhe profesionalisht zgjidhje të ndryshme të biçikletave elektrike për të zgjidhur problemet e ndryshme të biçikletave që hasin klientët.Klientët tanë duhet vetëm të bëjnë një punë të mirë në shitjet e biçikletave elektrike, gjëra të tjera si kontrolli i kostos, dizajni dhe zgjidhjet e biçikletave elektrike, dhe pas shitjes, ne do t'i ndihmojmë klientët të merren me të në mënyrë që të maksimizojnë përfitimet e klientit.

Dorëzimi i shpejtë:Ne ofrojmë një shërbim të shpejtë të dorëzimit.kryesisht për biçikleta elektrike normale, ajo mund të dorëzohet brenda 7 ditëve shpejt.Për sasi të mëdha, në përgjithësi, është 30-45 ditë.

Periudha e gjatë e garancisë:2vjet garanci të paktën, është në rregull të zgjatet 3 deri në 5 vjet sipas kërkesave të klientit.

Çmimi konkurrues:  Shumica e biçikletave elektrike, veçanërisht biçikletave elektrike malore, dhe biçikletave elektrike të palosshme janë shumë më konkurruese në çmim se furnizuesit e tjerë.

Kërkim dhe Zhvillim më i fortë:  Ne jemi gjithmonë duke mbajtur risi në biçikletat e karbonit sipas trendit të tregut.Është në rregull për kërkimin dhe zhvillimin bazuar në idetë dhe këshillat tuaja.

Pyetjet e bëra më shpesh rreth shitjes me shumicë të E-Bike

Pse të blini biçikleta elektrike me shumicë?

Me një çmim më të ulët dhe produkte me cilësi profesionale, blerja e biçikletave elektrike me shumicë mund t'ju sigurojë akses në pajisjet më të mira me një kosto të përballueshme.Ju mund të blini direkt nga burimi - pa palë të treta, kosto shtesë ose linja të paqarta furnizimi.

Çfarë lloj biçikletash me shumicë mund të blej?

Gama jonë e plotë e biçikletave elektronike të disponueshme me shumicë përfshin:

Biçikleta elektronike të palosshme

Biçikleta elektronike të qytetit

Biçikleta elektronike malore

Cila është cilësia e biçikletave elektrike?

Ne jemi të fiksuar pas cilësisë.Ne duam ta bëjmë biçikletën tonë elektronike më të mirë, por në të njëjtën kohë ta mbajmë biçikletën elektronike me një çmim të përballueshëm për konsumatorin.Është e rëndësishme që funksionet e biçikletës elektronike të jenë në harmoni me çiklizmin në distanca të gjata dhe të shkurtra.Për shembull, ne përdorim vetëm komponentët më të mirë të ingranazheve, sistemet e frenimit, motorët dhe gomat për një përvojë të sigurt ngasjeje me biçikletë elektronike.

Çfarë lloj motori duhet të merrni?

Ekzistojnë vetëm dy lloje motorësh që duhen marrë parasysh kur blini një biçikletë elektronike.Të dy llojet e motorëve janë jashtëzakonisht të besueshëm, efikas në energji dhe do të jenë e ardhmja për industrinë E-Bike.

1) Motorët e ngasjes së qendrës së pasme:

Ekzistojnë dy lloje të motorëve të ngasjes së qendrës së pasme;

Drive direkt: Më e mira për udhëtime të sheshta me shpejtësi të lartë, e mirë për t'u ngjitur në shumicën e kodrave, jo kodrave "të pjerrëta", e shkëlqyer për stërvitje, transport dhe argëtim.

Qendër e përshtatur:Më e mira për të mbajtur ngarkesa të rënda dhe kodra të pjerrëta!Por funksionon mirë për të gjitha aplikacionet si udhëtimi, stërvitja dhe argëtimi.Ky motor pedalon në mënyrë mjaft efikase nëse bateria mbaron.

2) Motorët me ngasje në mes / në qendër:

Motorët Mid Drive/Centre Drive janë motorët më efikasë që zakonisht japin rrezen më të gjatë.Ato janë të shkëlqyera për të gjitha aplikimet;kodra, shpejtësi, distancë, udhëtim, stërvitje dhe argëtim.Këta motorë janë me peshë më të lehtë dhe kanë një qendër shumë më të mirë të gravitetit duke bërë që karakteristika shumë më të mira të trajtimit të biçikletës.E vetmja pengesë është se një motor me ngasje në mes/qendër mund të jetë më i shtrenjtë se një motor me makinë qendrore.Por ia vlen kostoja shtesë nëse mund ta përballoni.

Dy kushte për E-Bike për t'u njohur

TORKU:Matur në njuton-metra (ose Nm), çift rrotullimi është një matje rrotulluese e forcës - dhe numri që duhet t'i kushtoni vëmendje kur dëshironi të keni një ide të prodhimit të një motori e-bike.Më shumë çift rrotullues do të thotë më shumë fuqi jashtë linjës dhe më shumë nxitje për pedalimin tuaj.Sa më e rëndë të jetë biçikleta, aq më shumë çift rrotullues i duhet.Biçikletat më të lehta rrugore zakonisht kanë 30 deri në 40 Nm çift rrotullues, modelet e shtigjeve dhe ngarkesave zakonisht kanë të paktën 80 Nm, dhe shumica e biçikletave të udhëtarëve bien diku në mes.

ORËT WAT:Madhësia e baterisë së një biçiklete elektronike matet në vat-orë (ose Wh), që përfaqëson sasinë e energjisë së ruajtur në bateri dhe sa vat mund të japë çdo orë.Sa më i lartë numri, aq më i madh është diapazoni, por sa më shpejt të ecni, aq më pak diapazon merrni.Pra, nëse një bateri 504 Wh e çiftuar me një motor 500 vat ju jep një orë udhëtim në asistencën më të lartë, ngasja me rreth gjysmën e kësaj fuqie do të dyfishojë rrezen tuaj.

Karakteristika të tjera të E-Bike për t'u marrë parasysh

Mbyllja e baterisë:Ndërsa opsionet e biçikletave elektrike vazhdojnë të zgjerohen, markat po i integrojnë bateritë më pa probleme, gjë që e bën biçikletën të duket më e hijshme (dhe më shumë si një biçikletë e vërtetë).Shumica e baterive kyçen në biçikletë dhe vijnë me një çelës që ju lejon ta zhbllokoni dhe hiqni atë, gjë që shërben për qëllime të shumta të dobishme: Mund ta hiqni baterinë dhe ta karikoni atë nga biçikleta, dhe një bateri e kyçur pengon (dhe shpresojmë se parandalon) një hajdut nga vjedhja e saj dhe një biçikletë elektronike me baterinë e hequr është më e sigurt për ta tërhequr në një raft biçiklete dhe më e lehtë për të ngritur shkallët.

Gomat më të gjera:Për shkak se biçikletat elektronike janë të afta të mbajnë shpejtësi më të mëdha për periudha më të gjata kohore sesa biçikletat standarde, ju dëshironi kontroll shtesë.Gomat më të gjera ofrojnë tërheqje më të mirë dhe liri për t'u larguar nga trotuari me një dënim të vogël, dhe një pirun pezullimi do të ndihmojë në zbutjen e disa rrugëve më të ashpra që mund të eksploroni.Frenat e mira të diskut janë gjithashtu një domosdoshmëri për të ngadalësuar një biçikletë të rëndë me shpejtësi të lartë.Ky nuk është një vend për të kursyer.

Korniza elektrike e biçikletës me fibër karboni

Një term që përdoret zakonisht për të përshkruar kornizat moderne të biçikletave elektrike me fibër karboni, dizajni monokok në mënyrë efektive nënkupton se artikulli trajton ngarkesat dhe forcat e tij përmes lëkurës së tij të vetme.Në realitet, kornizat e vërteta monokoke të biçikletave rrugore janë jashtëzakonisht të rralla dhe pjesa më e madhe e asaj që shihet në çiklizëm paraqesin vetëm një trekëndësh të përparmë monokok, me sediljet dhe qendrat e zinxhirit të prodhuar veçmas dhe më vonë të lidhura së bashku.Këto, pasi të ndërtohen në një kornizë të plotë, quhen më saktë një strukturë gjysmë monokoke ose monokoke modulare.Kjo është teknika e përdorur nga Allied Cycle Works, dhe është shumë më e zakonshme në industrinë e biçikletave.

Pavarësisht nëse terminologjia e industrisë është e saktë, zakonisht hapat e parë shohin fletët e mëdha të karbonit të parapreguar të prera në copa individuale, secila prej të cilave vendoset në një orientim specifik brenda një kallëpe.Në rastin e Allied Cycle Works, zgjedhja specifike e karbonit, shtrirja dhe orientimi shkojnë të gjitha së bashku në një manual me shtresa, i njohur ndryshe si plani i vendosjes.Kjo në mënyrë specifike përshkruan saktësisht se cilat pjesë të karbonit të parapreguar shkojnë brenda kallëpit.Mendoni si një enigmë, ku çdo pjesë është e numëruar.

Kornizat me fibër karboni shpesh perceptohen si të lira dhe të lehta për t'u prodhuar, por realiteti është se ky proces shtresimi kërkon shumë kohë dhe i kushtueshëm. Mënyra se si shtresat shtrihen në një tjetër ndihmon në mënyrën se si ato shpalosen në [kallëp] kur viskoziteti i rrëshirës bie. Sa më lehtë të mund të rrëshqasin dhe të mbushin veglën, aq më mirë konsolidohet.Madhësia e para-formës është vetëm duke siguruar që shtresat nuk kanë nevojë të lëvizin shumë për të arritur në formën e tyre përfundimtare.

E krijuar për të qenë specifike për modelin dhe madhësinë, kallëpi dikton sipërfaqen e jashtme dhe formën e kornizës.Këto kallëpe zakonisht përpunohen prej çeliku ose alumini, të ndërtuara për përdorim të përsëritur dhe pa ndryshime.

E Bike Carbon Vs Alumini

A duhet të jeni të kujdesshëm kur blini një biçikletë elektrike me kornizë karboni?A zgjasin aq gjatë dhe a janë aq të fortë sa kornizat e aluminit?Këto janë pyetje që i dëgjojmë gjatë gjithë kohës.Përgjigja e shkurtër është se të dy materialet kanë avantazhet dhe disavantazhet e tyre.

Dallimi kryesor midis karbonit dhe aluminit varet nga pesha dhe cilësia e lëvizjes.Kornizat e karbonit janë zakonisht pak më të lehta se alumini - deri në një kilogram për kornizat malore. Biçikleta elektrike e karbonit është dridhjet që zbuten nga karboni më shumë se alumini.Ngurtësia rrotulluese është shpesh më e madhe në kornizat e karbonit sesa kornizat e aluminit, megjithëse kornizat e karbonit që janë po aq të ngurtë ose më të ngurtë se kornizat e aluminit kanë më pak përparësi në peshë.Së fundi, kostoja do të jetë gjithmonë një konsideratë e madhe.Kornizat e aluminit janë pothuajse gjithmonë më pak të shtrenjta.

Nuk ka gjë të tillë si 'më mirë.Çdo material dhe konstruksion ka avantazhe dhe disavantazhe të ndryshme. Avantazhi më i madh i karbonit është se karakteristikat e forcës dhe përkuljes mund të manipulohen nga shtrimi dhe nuk varen aq nga karakteristikat e materialit sa është me metalet.

Çmimi i biçikletës karboni E

Sa më serioz të bëhesh për çiklizmin, aq më shumë fillon të vëresh se çmimet e biçikletave malore elektrike me karbon mund të shkojnë shumë lart — aq të larta, në disa raste, saqë mund të konkurrojnë me motoçikletat dhe makinat!Mund të jetë e vështirë të përcaktohet një gamë çmimesh të arsyeshme për të synuar, e lëre më të kemi një kuptim të fortë se cilat biçikleta ia vlejnë në të vërtetë çmimin e tyre.sa duhet të kushtojë një?Sapo të kuptoni komponentët dhe faktorët e ndryshëm që hyjnë në projektimin, prodhimin dhe shitjen e biçikletave, do të bëhet shumë më e lehtë të gjeni biçikletat rrugore me performancën më të mirë dhe më të përballueshme për stilin dhe preferencat tuaja të drejtimit.

Faktorët më të mëdhenj që duhet të përcaktojnë çmimet e biçikletave elektrike të karbonit janë materiali i kornizës dhe përbërësit e përdorur për t'i krijuar ato. Nëse jeni serioz në lidhje me ecjen me biçikletë dhe dëshironi një kornizë që do të zgjasë për vite me rradhë, ju rekomandojmë të investoni në një model me fibër karboni.Ndërsa është një material më i kushtueshëm, ju mund të gjeni ende biçikleta elektrike me kornizë karboni të përballueshme që përdorin biçikleta me fibër karboni.Ne krenohemi me krijimin e biçikletës elektrike më të lirë me fibër karboni me një çmim të arritshëm, në mënyrë që kalorësit e çdo buxheti të kenë një përvojë optimale të vozitjes.

Keni një kërkesë të veçantë?

Në përgjithësi, ne kemi produkte të zakonshme të biçikletave elektrike dhe lëndë të para në magazinë.Për kërkesën tuaj të veçantë, ne ju ofrojmë shërbimin tonë të personalizimit.Ne pranojmë OEM/ODM.Ne mund të printojmë logon ose emrin e markës tuaj në kutitë e trupit dhe ngjyrave të biçikletës.Për një citat të saktë, duhet të na tregoni informacionin e mëposhtëm:

Specifikim

Ju lutemi na tregoni kërkesat për materialin;dhe nëse është e nevojshme të shtoni funksione shtesë si p.sh. madhësia e rrotës, grupi i drejtimit ose korniza etj.

sasi

Nuk ka kufi MOQ.Por për sasitë Max, do t'ju ndihmojë të merrni çmimin më të lirë.Sa më shumë të porositur, çmimi më i ulët mund të merrni.

Aplikacion

Na tregoni aplikacionin tuaj ose informacion të detajuar për projektet tuaja.Ne mund t'ju ofrojmë zgjedhjen më të mirë, ndërkohë që inxhinierët tanë mund t'ju japin më shumë sugjerime sipas buxhetit tuaj.

Biçikleta elektrike: Udhëzuesi i fundit

An biçikleta elektrike(pezullim i plotë biçikletë elektronike, biçikletë e palosshme,etj.)është një biçikletë e motorizuar me një motor elektrik të integruar që përdoret për të ndihmuar lëvizjen.Shumë lloje të biçikletave elektronike janë të disponueshme në mbarë botën, por ato përgjithësisht ndahen në dy kategori të gjera: biçikleta që ndihmojnë në fuqinë e pedalimit të kalorësve (dmth. pedelecs) dhe biçikleta që shtojnë një mbytje, duke integruar funksionalitetin e stilit të mopedit.Të dyja ruajnë aftësinë për t'u pedaluar nga kalorësi dhe për këtë arsye nuk janë motoçikleta elektrike.Biçikletat elektronike përdorin bateri të rikarikueshme dhe zakonisht fuqizohen me motor deri në 25 deri në 32 km/h (16 deri në 20 mph).Varietetet me fuqi të lartë shpesh mund të udhëtojnë më shumë se 45 km/h (28 mph).

Përdorimi i biçikletave elektronike po rritet në disa tregje, pasi ato shihen si një alternativë miqësore me mjedisin dhe e shëndetshme ndaj makinave, motoçikletave me energji fosile dhe motoçikletave të vogla dhe një alternativë më pak intensive fizike ndaj biçikletave konvencionale.

Llojet e biçikletave elektrike

Biçikleta elektronike LLOJI 1:Pedal Assist, është një biçikletë elektrike në të cilën duhet të pedaloni për të përdorur motorin.Është njësoj si një biçikletë konvencionale, përveç se ka një motor që ndjen se po pedaloni dhe fillon për të ndihmuar përpjekjen e pedalimit.Ndjehet sikur keni erën më të mirë të jetës suaj në mënyrë të përhershme.Kjo klasë/lloj i biçikletës elektronike mund ose nuk mund të ketë një mbyt.(Ndihma e pedalit, mund ose nuk mund të ketë gjithashtu një mbytje, Shpejtësia maksimale 20 mph, nuk ka nevojë për patentë shoferi, pa kufi moshe.)

Biçikleta elektronike LLOJI 2:Throttle Only, është një biçikletë elektronike e pajisur me një motor të kontrolluar nga një mbytje.Në këto elektrikë, nuk keni nevojë të pedaloni për të përfituar nga motori.Kur doni energji, thjesht shtypni mbytet dhe largohuni.Ju do të jeni në gjendje të përshpejtoni në mes të një qoshe, duke rritur kështu tërheqjen.Sigurisht, sa më pak të pedaloni, aq më shpejt ju mbaron lëngu në bateri.(Vetëm mbytja, shpejtësia maksimale 20 mph, nuk ka nevojë për patentë shoferi, pa kufi moshe.)

Biçikleta elektronike LLOJI 3:Asistimi i pedalimit 28 mph.kjo Class/Type është biçikleta elektronike më e shpejtë “legale” me një shpejtësi maksimale prej 28 mph.Ende konsiderohet si "biçikletë" dhe nuk kërkon patentë shoferi, targa, etj. Konsiderohet ligjërisht një biçikletë…. dhe njeriu a është kënaqësi!Sipas ligjit, kërkohet një helmetë.Zakonisht kjo kategori do të ishte më e mira për dikë që udhëton me biçikletën e tyre.(Ndihma e pedalit, mund ose nuk mund të ketë gjithashtu një mbytje, Shpejtësia maksimale 28 mph, nuk ka nevojë për patentë shoferi, duhet të jetë 17 vjeç ose më e vjetër, kërkohet helmeta.)

Teknik i Biçikletës Elektrike

Motorët dhe mjetet lëvizëse

Dy llojet më të zakonshme të motorëve të përdorur në biçikletat elektrike janë me furçë dhe pa furça.Shumë konfigurime janë të disponueshme, të ndryshme në kosto dhe kompleksitet;Përdoren të dyja njësitë motorike me lëvizje direkte dhe me ingranazh.Një sistem ndihmës elektrik mund të shtohet pothuajse në çdo cikël pedalesh duke përdorur një makinë zinxhir, ngasje rripi, motor shpërndarës ose makinë fërkimi.Motorët e shpërndarësve pa furça janë më të zakonshmet në modelet moderne.Motori është i ndërtuar në vetë qendrën e rrotave, ndërsa statori është i fiksuar fort në bosht, dhe magnetët janë ngjitur dhe rrotullohen me timonin.Qendra e rrotave të biçikletës është motori.Nivelet e fuqisë së motorëve të përdorur ndikohen nga kategoritë ligjore të disponueshme dhe shpesh, por jo gjithmonë kufizohen në nën 750 vat.

Një tjetër lloj motori elektrik ndihmës, i referuar shpesh si sistemi i lëvizjes së mesme, po rritet në popullaritet.Me këtë sistem, motori elektrik nuk është i integruar në timon, por zakonisht montohet pranë (shpesh nën) guaskën e poshtme të kllapës.Në konfigurimet më tipike, një dhëmbëz ose rrotë në motor drejton një rrip ose zinxhir që lidhet me një rrotull ose me dhëmbëza të fiksuar në një nga krahët e grupit të biçikletës.Kështu, shtytja sigurohet në pedale dhe jo në timon, duke u aplikuar përfundimisht në timon nëpërmjet trenit standard të lëvizjes së biçikletës.

Për shkak se fuqia aplikohet përmes zinxhirit dhe rrotullës, fuqia zakonisht kufizohet në rreth 250-500 watts për t'u mbrojtur nga konsumimi i shpejtë i sistemit të lëvizjes.Një mjet elektrik në mes të kombinuar me një shpërndarës të brendshëm marshi në pjesën e pasme mund të kërkojë kujdes për shkak të mungesës së një mekanizmi tufë për të zbutur goditjen ndaj marsheve në momentin e ri-angazhimit.Një transmetim i ndryshueshëm i vazhdueshëm ose një shpërndarës i brendshëm i marsheve plotësisht automatike mund të zvogëlojë goditjet për shkak të viskozitetit të vajrave të përdorur për bashkimin e lëngshëm në vend të lidhjeve mekanike të shpërndarësve të brendshëm të marsheve konvencionale.

Avantazhi kryesor që kanë motorët me lëvizje të mesme ndaj motorëve me qendër është se fuqia aplikohet përmes zinxhirit (ose rripit) dhe kështu ai përdor ingranazhet ekzistuese të pasme (qoftë të jashtëm ose të brendshëm).Kjo lejon që motori të funksionojë në mënyrë më efikase në një gamë më të gjerë shpejtësish të automjetit.Pa përdorur ingranazhet e biçikletës, motorët ekuivalent të shpërndarësve priren të jenë më pak efektivë në shtyrjen e biçikletës elektronike ngadalë në kodra të pjerrëta dhe gjithashtu në lëvizjen e shpejtë të biçikletës elektronike në banesë.

Bateritë

Biçikletat elektronike përdorin bateri të rikarikueshme përveç motorëve elektrikë dhe një lloj kontrolli.Sistemet e baterive në përdorim përfshijnë plumb-acid të mbyllur (SLA), nikel-kadmium (NiCad), hidrid nikel-metal (NiMH) ose polimer litium-jon (Li-ion).Bateritë ndryshojnë sipas tensionit, kapacitetit total të karikimit (amper orë), peshës, numrit të cikleve të karikimit përpara se të degradohet performanca dhe aftësisë për të trajtuar kushtet e ngarkimit me mbitension.Kostot e energjisë për funksionimin e biçikletave elektronike janë të vogla, por mund të ketë kosto të konsiderueshme për zëvendësimin e baterive.Jetëgjatësia e një pakete baterie ndryshon në varësi të llojit të përdorimit.Ciklet e cekëta të shkarkimit/ringarkimit do të ndihmojnë në zgjatjen e jetëgjatësisë së përgjithshme të baterisë.

Gama është një konsideratë kyçe me biçikletat elektronike dhe ndikohet nga faktorë të tillë si efikasiteti i motorit, kapaciteti i baterisë, efikasiteti i elektronikës së drejtimit, aerodinamika, kodrat dhe pesha e biçikletës dhe kalorësit.Disa prodhues, si biçikletat kanadeze BionX ose American Vintage Electric Bikes,[48] kanë mundësinë e përdorimit të frenimit rigjenerues, motori vepron si gjenerator për të ngadalësuar biçikletën përpara se të angazhohen jaskat e frenave.Kjo është e dobishme për zgjatjen e gamës dhe jetëgjatësisë së jastëkëve të frenave dhe buzëve të rrotave.Ekzistojnë gjithashtu eksperimente duke përdorur qelizat e karburantit.p.sh. PHB.Disa eksperimente janë ndërmarrë edhe me superkondensatorë për të plotësuar ose zëvendësuar bateritë për makinat dhe disa SUV.Biçikletat elektronike të zhvilluara në Zvicër në fund të viteve 1980 për garën e automjeteve diellore Tour de Sol vinin me stacione karikimi diellor, por më vonë këto u fiksuan në çati dhe u lidhën në mënyrë që të futeshin në rrjetin elektrik.Biçikletat atëherë karikoheshin nga rrjeti elektrik, siç ndodh sot.Ndërsa bateritë e biçikletave elektronike prodhoheshin kryesisht nga kompani më të mëdha në të kaluarën, shumë kompani të vogla dhe të mesme kanë filluar të përdorin metoda të reja inovative për krijimin e baterive më të qëndrueshme.Makinat më të fundit të artit, të ndërtuara me porosi automatike të saldimit me saktësi CNC në pika[51] të krijuara nga paketat e baterive 18650 përdoren zakonisht midis prodhuesve të biçikletave elektronike të bëra vetë.(nga:https://en.wikipedia.org /wiki/Biçikleta_Elektrike)

Biçikleta Elektrike Vs Motoçikletë

Me biçikletat elektrike, ju pedaloni ashtu si një biçikletë me shtytje tradicionale dhe më pas motori elektrik ju ofron ndihmë.Me motoçikletat, nuk ka pedalim të përfshirë dhe e gjithë lëvizja kontrollohet nga mbytja.

Biçikleta Elektrike Vs Skuter

Nëse keni nevojë për një udhëtim të besueshëm për në punë, një biçikletë elektronike është bastja juaj më e mirë.Për shkak të baterisë së tyre më të madhe, fuqisë dhe komoditetit më të lartë, biçikletat elektronike janë në gjendje të kalojnë distancën.Në të kundërt,Skuterët elektrikë priren të kenë bateri më të vogla dhe mungesa e ndenjëseve të tyre do të thotë që kalorësit mund të lodhen shpejt.

Përfitimet e Biçikletës Elektrike

Udhëtoni edhe më larg

Me një distancë prej 100 miljesh, ju mund të shkoni më larg dhe të shihni më shumë në një udhëtim të kohës së lirë.

Qëndroni ulur përpjetë

Sensorët tanë të ndërrimit automatik dhe të avancuar ju lejojnë të qëndroni ulur duke hipur përpjetë.

Një i përshtatshëm për kalorës

Korniza jonë universale e përshtatjes me karbon me një trup është krijuar për kalorës nga 5' 6 në 6'4".

Ndalim i sigurt dhe i shpejtë

frenat hidraulike ju japin fuqinë për të ndaluar biçikletën tuaj elektronike në mënyrë të sigurt.

Shihni Larg dhe Shihuni

Ndriçimi ynë i integruar plotësisht i përparmë dhe i pasmë ju lejon të shihni dhe të shiheni.

Si funksionon një biçikletë elektrike?

Në përgjithësi, biçikletat elektronike janëbiçikleta me një "asist" me bateri që vjen përmes pedalimit dhe, në disa raste, me mbytje.Kur shtyni pedalet në një biçikletë elektronike me ndihmën e pedales, një motor i vogël ndizet dhe ju jep një shtytje, kështu që ju mund të ngjitni kodrat dhe të kaloni nëpër terrene të vështira pa gaz.

Gama e Biçikletave Elektrike

Biçikletat elektrike kanë një gamë kalërimi ndërmjet40-100 milje në varësi në një sërë faktorësh duke përfshirë madhësinë e baterisë, shpejtësinë mesatare, terrenin, peshën e kalorësit dhe më shumë.Me një bateri më të vogël 48V ose 36V, diapazoni tipik do të jetë vetëm 15-35 milje për karikim.Ky është një ndryshim i konsiderueshëm.

Shpejtësia e biçikletës elektrike

Shumica e biçikletave elektronike ndalojnë së ofruari asistencë elektrike gjatë pedalimit20 mph dhe 28 mph.

Ligjet e biçikletave elektrike

Shumë vende kanë miratuar ligje për biçikletat elektrike për të rregulluar përdorimin e biçikletave elektrike.Vende të tilla si Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja kanë rregullore federale që rregullojnë kërkesat e sigurisë dhe standardet e prodhimit.Vende të tjera si nënshkruesit e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord për legjislacion më të gjerë që mbulon përdorimin dhe sigurinë.

Megjithatë, ligjet dhe terminologjia janë të ndryshme.Disa vende kanë rregullore kombëtare, por ligjshmërinë e përdorimit të rrugëve ia lënë shteteve dhe provincave të vendosin.Ligjet dhe kufizimet komunale shtojnë komplikime të mëtejshme.Sistemet e klasifikimit dhe nomenklaturës gjithashtu ndryshojnë.Juridiksionet mund të adresojnë "biçikleta me asistencë elektrike" (Kanada) ose "cikle elektrike me ndihmën e pedaleve" (Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar) ose thjesht "biçikleta elektrike".Disa i klasifikojnë pedelecët si të ndryshëm nga biçikletat e tjera që përdorin energji elektrike.Kështu, i njëjti pajisje mund t'i nënshtrohet shumë klasifikimeve dhe rregulloreve të ndryshme.Kliko këtu për të mësuar më shumënga:https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_bicycle_laws

Blini me shumicë nga Ewig sot

Pavarësisht nëse jeni një biznes i vogël i pavarur ose një ekskluzivitet në shkallë më të madhe, do të donim të dëgjonim nga ju.Kontaktoni me ekipin tonë sot për të diskutuar opsionet tuaja për biçikleta elektronike me shumicë të cilësisë së lartë dhe të besueshme që do t'i pëlqejnë klientët tuaj.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni