Biçikleta e palosshme me karbon 9 shpejtësi Biçikleta më e mirë e palosshme karboni me ngjyra të ndryshueshme |Ewig

Përshkrim i shkurtër:

1. Ewig Korniza e karbonit dhe biçikleta e palosshme me pirun me formë të përsosur të modës, korniza me ngjyra të ndritshme dhe të ndryshueshme duket kaq e bukur dhe e re.Ngjyra në kornizë mund të ndryshohet nëse shikoni nga një anë tjetër.

2. Shiriti i rregullueshëm i timonit dhe lartësia e sediljes.Të bëra nga gome me cilësi të lartë rezistente ndaj plakjes dhe aliazh alumini, gomat nuk rrëshqasin dhe janë të vështira për t'u shpuar.Kështu që mund ta përdorni në një rrugë malore ose në një rrugë të thyer.Jo vetëm kaq, lartësia e sediljes dhe e dorezës mund të rregullohet për t'ju ofruar një përvojë më të mirë rehati.

3. Ewig-u ynë biçikleta e palosshme me karbonështë 100% i instaluar, kështu që mund ta përdorni shumë shpejt, duke reduktuar shumë hapa të mundimshëm instalimi, duke ju lejuar të përdorni shpejt biçikletën tonë.Dizajni i palosshëm: Me kornizë të palosshme karboni, kjobiçikletë e palosshme ka kapacitet të fortë mbajtës dhe mund të përdoret për një kohë të gjatë.Përveç kësaj, dizajni i palosshëm e bën të lehtë për ju që ta mbani dhe ta ruani.

Ngjyrë:E kuqe e zezë,E gjelbër gri,E kuqe gri,E verdhë e gjelbër,E zezë

Kategoritë:Biçikleta me karbon,Biçikleta të palosshme me karbon,Biçikleta malore me karbon,Biçikleta e karbonit E

 


Detajet e produktit

FAQ

TAGS

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

Detajet e produktit:

1.TheBiçikletë e palosshme Ewiganije gati për të hipur, të montuara plotësisht, një kornizë me 2 vjet garanci, pesha është 8.1 kg pa pedale, dis-fre.Është me dizajnin e modës.Biçikletë qyteti me 9 shpejtësi të palosshme me Shimano M2000 Shifter, Shimano M370 shifter pasme;TEKTRO HD-M290 HYDRAULIC, me një sistem marshi cilësor që lëviz pa probleme.

2. Biçikleta fRame dhe pirun janë bërë nga Japonia Toray T700 Fiber karboni, Unike e fortë dhe e lehtë, rezistencë më e mirë ndaj korrozionit dhe rezistencë.Dizajni i palosshëm e bën më të përshtatshëm ruajtjen pa zënë më shumë hapësirë.Pas palosjes 80 * 64 * 40 cm, i lehtë për t'u transportuar në trena dhe autobusë.

3. Dizajni përmban një mekanizëm të personalizuar që lejon rrotën e pasme të paloset poshtë, duke e mbajtur ende zinxhirin në tension në mënyrë që të mos bjerë.Ewigbiçikletë e palosshmeEshte njebiçikletë e lehtë e palosshme, Dizajni përdor fibër karboni sepse është më i lehtë se çeliku dhe thith më mirë dridhjet e goditjes.

4. Biçikletat e palosshme kineze me 9 shpejtësi janë të përshtatshme për t'u ruajtur në hapësira të vogla, megjithëse mund të jenë paksa të rënda.Disa dizajnerë të pavarur po i drejtohen financimit të shumtë për të nxjerrë nga toka modelet e tyre më të lehta e më të bukura të biçikletave të palosshme dhe fabrika e biçikletave të palosshme Ewig nuk bën përjashtim, duke ofruar një model fantastik me fibër karboni që peshon 8,1 kg si pupla.

5. Çfarëdo që ju shikoni për një të përshtatshëmbiçikletë e palosshme me fibër karbonipër udhëtim, ose abiçikleta malore me karbonpër aventurë, apo një biçikletë rrugore për çiklizëm në qytet, qoftë edhe abiçikletë elektrike me fibër karboni.Gjithmonë mund të gjesh të përshtatshmen.Përveç kornizës së karbonit, biçikleta jonë vjen me grupe Shimano nga niveli fillestar deri tek ai i nivelit të lartë.

Biçikletë e palosshme me karbon të plotë

Foldby one 9s
Model EWIG
Madhësia 20 Inc
Ngjyrë E gjelbër e verdhë
Pesha 8.1 kg
Gama e lartësisë 150 mm-190 mm
Sistemi i mbajtjes së kornizës dhe trupit
Kornizë Fibër karboni T700
Pirun Fibër karboni T700*100
Rrjedhin No
timon Alumini i zi
Mbërthimi Gome VELO
Hub Alumini 4 kushineta 3/8" 100*100*10G*36H
Shalë Shalë e plotë e zezë e biçikletës rrugore
Postë sediljeje Alumini i zi
Derailler / sistem frenimi
Leva e ndërrimit SHIMANO M2000
Dalja e përparme No
Shporta e pasme SHIMANO M370
Frenat TEK TRO HD-M290 Hydraulic
Sistemi i transmetimit
Mbajtëse kasetë: PNK, AR18
Komplet me gunga: Jiankun MPF-FK
Zinxhir KMC X9 1/2*11/128
Pedale F178 e palosshme prej alumini
Sistemi i rrotave
Rim Alumini
Goma CTS 23.5

Imazhe për biçikletën e palosshme me karbon

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

Detajet

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/
https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/
MADHËSIA A B C D E F G H I J K
15.5" 100 565 394 445 73" 71" 46 55 34.9 1064 626
17" 110 575 432 445 73" 71" 46 55 34.9 1074 636
19" 115 585 483 445 73" 71" 46 55 34.9 1084 646

Madhësia dhe përshtatja

Të kuptuarit e gjeometrisë së biçikletës suaj është çelësi për një udhëtim të shkëlqyeshëm dhe të rehatshëm.

Grafikët e mëposhtëm tregojnë madhësitë tona të rekomanduara bazuar në lartësinë, por ka disa faktorë të tjerë, si gjatësia e krahëve dhe këmbëve, që përcaktojnë një përshtatje të shkëlqyer.

Sizing & fit

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-9-speed-best-carbon-folding-bike-with-color-changeable-ewig-product/


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • çfarë është një biçikletë karboni?

  Një biçikletë malore me fibër karboni është bërë nga thurja e fijeve të fibrave të karbonit dhe më pas e vendosur brenda një rrëshirë të fortë epoksi, kornizat e biçikletave malore me karbon janë shumë të lehta, të forta dhe mjaft të ngurtë.Materiali është gjithashtu i lehtë për t'u krijuar në forma aerodinamike dhe i lejon inxhinierët të luajnë me të vërtetë me forcë të ndryshueshme ose të përkulen në zona vendimtare rreth biçikletës.

  Për shumë kalorës, pesha e biçikletës është shqetësimi kryesor.Të kesh një biçikletë të lehtë e bën ngjitjen më të lehtë dhe mund ta bëjë më të lehtë manovrimin e biçikletës.Ndërsa është e mundur të bësh një biçikletë të lehtë nga secili material, kur bëhet fjalë për peshën, karboni ka padyshim avantazhin.Një kornizë me fibër karboni do të jetë pothuajse gjithmonë më e lehtë se një ekuivalent alumini dhe ju do të gjeni vetëm biçikleta me fibër karboni në pro peloton, pjesërisht për shkak të përfitimeve të peshës.

  Karboni, duke qenë një nga materialet më të optimizueshme, përdoret në disa nga biçikletat më të mira, Formula 1 dhe avionët.Është e lehtë, e ngurtë, elastike dhe e fshehtë.Problemi është se jo i gjithë karboni është krijuar i barabartë dhe vetëm etiketa e emrit nuk garanton se është më i mirë se materialet e tjera të kornizës si alumini.

  pse korniza e biçikletës me fibër karboni?

  Avantazhi kryesor i materialit është se në një ngurtësi të caktuar, fibra e karbonit është dukshëm më e lehtë se alumini, çeliku ose titani.Kjo densitet më i ulët do të thotë gjithashtu se kornizat e karbonit bëjnë një punë më të mirë për të thithur (në vend se të transmetojnë) dridhjet e rrugës, gjë që përkthehet në një udhëtim më të rehatshëm.

  Një pasqyrë në të gjitha avantazhet e biçikletave me fibër karboni

  Kornizat e biçikletave me fibër karboni dikur ishin rezerva e biçikletave garash elitare super të shtrenjta, por me teknikat e përmirësuara të prodhimit, këto korniza mahnitëse tani kanë filluar të bëhen më të disponueshme për kalorësit në rrugë që po ndjek shpejtësinë me një buxhet më realist.

  Gjëja e parë që njerëzit mendojnë është pesha, dhe po, fibrat e karbonit në biçikleta bëjnë kornizat më të lehta të biçikletave.Natyra fibroze e materialit lejon ndërtuesit e kornizave të rregullojnë ngurtësinë dhe pajtueshmërinë duke rreshtuar shtresat e karbonit në mënyra të ndryshme.Për shembull, korniza e biçikletës me fibër karboni do të ketë ngurtësi në pjesën e poshtme të kllapës dhe në zonat e tubit të kokës për shpërndarjen dhe kontrollin e energjisë, dhe pajtueshmërinë në tubin e sediljes dhe qëndrimet për komoditetin e kalorësve.

  Bën një udhëtim më të qetë dhe më të rehatshëm

  Përfitimi kryesor për ngasësit jo konkurrues është komoditeti i një kornize biçiklete karboni.Aty ku alumini transferon dridhjet dhe goditjet përmes biçikletës, piruni i biçikletës me karbon përfiton nga cilësitë e amortizimit të dridhjeve që japin një udhëtim më të qetë.

  Është më e fortë dhe më e qëndrueshme

  Përmirësimet teknike në gërshetim dhe epoksid, dhe aftësia e projektuesve për të ndërtuar forcë në zonat e kornizës ku nevojitet më shumë, do të thotë që karboni tani mund të përdoret për të ndërtuar një kornizë biçiklete shumë të qëndrueshme.

  si të hiqni bojën nga korniza e biçikletës me fibër karboni?

  Përdorni furçën për të përhapur pastruesin e bojës mbi kornizë.Nuk është e nevojshme të siguroheni që të njomet apo ndonjë gjë tjetër, por thjesht shtrojeni sipër.Bëni një shtresë të tillë në të gjithë kornizën.Më pas lëreni pastruesin e bojës në biçikletë për 5-10 minuta dhe boja duhet të fillojë të zhvishet paksa.

  Mos përdorni asnjë lloj kimikate ose hollues bojë.Do të shkatërrojë kornizën tuaj.Për të hequr bojën dhe etiketat nga një kornizë karboni, duhet të lyeni me rërë të gjithë kornizën.

  si të ruani një biçikletë me fibër karboni?

  Ndërsa numri i biçikletave në shtëpi rritet, ruajtja bëhet më problem.Unë kam disa grepa mbi të cilat i var biçikletën time turne dhe biçikletën zhavorri (varur nga buza e përparme), por të dyja kanë buzë alumini të qëndrueshme.

  Tani më duhet të gjej një mënyrë për të ruajtur një biçikletë malore të re tërësisht me karbon, një biçikletë me karbon aerodinamik, një shtyllë karboni, etj. Nuk dua ta lë të ulur në dysheme, që të mos harroj ta mbaj gomat u pompuan.Nuk dua ta vari në grep, pasi jam i sigurt se nuk pritet të ngarkohen kështu rrotat.Mund të përdor një kapëse për ta mbajtur pranë shtyllës së sediljes, por përsëri meqenëse kjo do ta linte nën një sasi të caktuar çift rrotullues për muaj të tërë, nuk jam rehat me të.

  Në shumicën e rrotave të karbonit, karboni është strukturor, dmth. është konstruksioni i plotë i karbonit që duhet t'i rezistojë tërheqjes së thumbave.Këto duhet të jenë më shumë se në gjendje të përballojnë peshën e biçikletës (me sa duket e lehtë).Mbushni grepa nëse nuk e keni bërë tashmë.

  Unë nuk shoh një problem të vërtetë me ruajtjen e biçikletës në këmbë në dysheme, nëse nuk keni rrota me tuba.Me tubacionet e mia cyclocross, praktika më e mirë e rekomanduar ishte varja e rrotave, në mënyrë që forcat anësore ta largojnë tubularin tërësisht nga buza ose thjesht ta shtyjnë atë drejt.Me rrotat pa tub, nëse i lini rrotat të humbasin plotësisht ajrin, mund t'ju duhet të siguroheni që rruazat e gomave të vendosen siç duhet në kanalin qendror përpara se të rifryheni.Nëse gomat janë shkëputur, mendoj se është e mundur që të derdhni izolues.

  sa peshon një biçikletë me fibër karboni?

  Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e biçikletës perfekte, një nga faktorët më të konsideruar është pesha e saj.Shumë çiklistë besojnë se sa më e lehtë të jetë biçikleta e tyre, aq më e shpejtë do të jetë.Por, a është vërtet pesha e biçikletës suaj ajo që bën diferencën?Dhe, a ia vlejnë paratë shtesë që paguani për një biçikletë më të lehtë?Edhe pse, nëse je një peshë e vogël apo jo, varet shumë nga ajo që bëni me biçikletën tuaj.Nëse bëni biçikletë thjesht për argëtim dhe si hobi, pesha mund të mos jetë e rëndësishme për ju.Por nëse do të merrni pjesë në një garë ose jeni duke ecur me biçikletë, pesha mund të jetë shumë shqetësuese.Përveç përfitimeve të shpejtësisë, biçikletat më të lehta janë gjithashtu të lehta për t'u transportuar, ruajtur dhe ngritur në trafik.Ndërsa shpejtësia e biçikletës suaj varet nga disa faktorë, të cilët natyrisht përfshijnë peshën e saj.Raporti juaj fuqi ndaj peshës, forca dhe rezistenca janë gjithashtu faktorë kyç që ndikojnë në shpejtësinë e biçikletës suaj.

  Biçikleta mesatare rrugore e karbonit peshon afërsisht 8.2 kg (18 paund).Ashtu si çdo kategori tjetër biçikletash, madhësia e kornizës, materiali i kornizës, rrotat, ingranazhet dhe madhësia e gomave mund të ndryshojnë peshën e përgjithshme.Kornizat e biçikletave me fibër karboni janë të forta, mjaft të forta dhe në fakt, më të lehtat.Siç sugjeron emri, ato janë bërë nga fije karboni dhe një rrëshirë epoksi e fortë.Edhe pse biçikletat rrugore me karbon janë mjaft të shtrenjta, ato, megjithatë, ju ofrojnë një udhëtim më të qetë dhe më të rehatshëm.Gjithashtu, ato priren të kenë qëndrueshmëri dhe forcë më të lartë në krahasim me kategoritë e tjera të biçikletave.Pavarësisht efikasitetit të tyre të provuar, shumica e shoferëve brenda buxhetit do të preferonin një kategori tjetër të biçikletave - deri vonë.Përmirësimet në teknologji dhe teknikat e prodhimit kanë filluar t'i bëjnë biçikletat rrugore me karbon më të përballueshme dhe të disponueshme.Nëse jeni duke kërkuar për shpejtësi dhe peshë të lehtë dhe nuk do t'ju interesonte se çfarë do të kushtonte, një investim në një biçikletë rrugore me fibër karboni do t'ia vlente.

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni