Biçikletë me palosje karboni për të rriturit Biçikletë me palosje të lehtë Disku për shitje | Ewig

Përshkrim i shkurtër:

1. E pajisur me Shimano M2000  Sistemi i ingranazheve me 9 shpejtësi dhe frenat hidraulikë:, një sistem mekanizmi i lehtë palosës, Mbani sportin të lehtë. Kina9 Biçikleta e qytetit me palosje me shpejtësime Shimano M2000 Shifter, Shimano shpina e pasme M370. Një biçikletë e palosshme me sistem cilësor të ingranazheve që lëviz pa probleme.

TORAY T800 Korniza e Fibrave të Karbonit: Korniza e palosshme e fibrave të karbonit siguron biçikleta te palosshmeme një strukturë që është unike dhe e lehtë. Kjo është një biçikletë palosëse jashtëzakonisht e gjithanshme, sepse me kornizën e saj të palosshme, rrjedhin, pedalet dhe shalën, është bërë edhe për hapësirat më të vogla të magazinimit pa mjete: Merreni me vete kur shkoni me pushime; për udhëtime në zyrën tuaj dhe parkojeni atë pranë karriges tuaj; ose ruajeni atë në shtëpi pranë raftit të këpucëve pa shqetësime.

3. Lehtë për tu rregulluar: Ndërsa jeni vetëm 20 inç biçikletë palosshme portative karbon është i përshtatshëm për pothuajse të gjitha lartësitë sepse lehtë mund të rregulloni lartësinë e sediljes për nevojat tuaja.

4. Lehtë për tu mbledhur: Biçikleta e palosshme e kriketit është gati plotësisht e para-montuar para paketimit dhe transportit. 2 VITE GARANCI P FRR KUADRIN DHE GJASHT MUAJ P ONR PCR PJESSIT (E disponueshme vetëm në gjendje për përdorim normal).


Detajet e produktit

FAQ

TAGS

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

Detajet e produktit:

1 EwigBiçikletat Carbon Folding janë të lëvizshme, të përshtatshme për t'u përdorur dhe lehtë mund të palosen për hapësirë ​​të vogël magazinimi. Nëse keni një zonë të vogël parkimi ose hapësirë ​​magazinimi në shtëpi; atëherë këto cikle do të jenë zgjidhja më e mirë për ju! Në krahasim me shpenzimet e një makine ose biçikletë standarde; Biçikletat e palosshme të karbonit Ewig janë më të përballueshme dhe me kosto efektive. Ato rekomandohen shumë për nevojat e udhëtimit multi-modal urban.

2. Biçikletat Ewig Carbon Folding janë me formë të përsosur të modës, modelim të strukturës së kornizës i përshtatshëm për gratë adoleshente, studentë, punonjës zyre, mjedise urbane dhe pranë udhëtimeve. Ikeshtë një biçikletë kompakte e lehtë, e lehtë për tu mbajtur dhe e lehtë 8.1 kg. Biçikleta e palosshme e karbonit Ewig është biçikleta më e mirë e palosshme me karbon me frenim disku dhe rrotë e lirë e kasetës Shimano 9 Speed, Shimano M370 9 Shpejtësi i pasmë i shpejtësisë, Dizajn me ngjyra të biçikletës palosëse. 

3. The Biçikletë palosëse me karbon Ewigka strumbullarin koncentrik në kthesën e rrotullimit, kështu që distanca midis rrotullimit dhe timonit është gjithmonë e njëjtë. Kjo do të thotë që zinxhiri është në tension gjatë gjithë palosjes. Me këtë sistem jo vetëm që heqim peshën e panevojshme, por gjithashtu e bëjmë biçikletën më miqësore dhe më të sigurt.

4. Biikleta e palosshme e karbonit Ewig është vërtet emocionuese, e cila ka shumë të lehtë, dhe procesi i hipjes është i lehtë për tu palosur. Nëse jeni duke kërkuar për një biçikletë të avancuar të palosshme që ju përshtatet, Bike Folding Ewig do të jetë zgjedhja juaj më e mirë në 2021. Ju mund të shqetësoheni për cilësinë dhe buxhetin e tij, ju lutemi merrni frymë të qetë, nuk ka dyshim se çmimi i tonit Biig -u palosës Ewig është më konkurruesi në të njëjtin konfigurim të biçikletës palosëse të karbonit. Shitet shumë nxehtë në Evropë dhe Azinë Juglindore.

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

Imazhe për biçikletën e palosshme të karbonit

Biçikletë Full Carbon Folding

Foldby one 9s
Model EWIG 
Madhësia 20 Inc
Ngjyrë E zezë 
Pesha 8.1KG
Gama e Lartësisë 150MM-190MM
Sistemi i mbajtjes së kornizës dhe trupit
Kornizë Fibra e karbonit T700
Pirun Fibra karboni T700*100
Rrjedhin Jo
Timon Alumini i zi
Mbërthim VELO gome
Qendër Alumini 4 me 3/8 "100*100*10G*36H
Shalë Shalë biçikletë me rrugë të zezë të plotë
Posta Seat Alumini i zi
Derailleur / sistemi i frenave
Leva e ndërrimit SHIMANO M2000
Derailleur para Jo
Derailleur i pasmë SHIMANO M370
Frenat TEK TRO HD-M290 Hy draulik
Sistemi i transmetimit
Sprackets kasetë: PNK, AR18
Crankset: Jiankun MPF-FK
Zinxhir KMC X9 1/2*11/128
Pedale Alumini i palosshëm F178
Sistemi i rrotave
Buzë Alumimumi 
Goma CTS 23.5

Detajet e kornizave të biçikletave të karbonit

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

PASTRATA E KASETS: PNK, AR18; RRUGA: JIANKUN MPF-FK

SHIMANO M2000 me 9 shpejtësi me levë Shifter, SHIMANO M370 Derailleur i pasmë dhe TEKTRO Hydraulic Disc frena - Kjo ju mundëson të filloni dhe të përdorni ngasjen tuaj në mënyrë efektive, me lëvizje të qetë dhe të qëndrueshme

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

SHIMANO M370 DERAILLEUR PASUR

 • SHIMANO M2000 Sistemi i ingranazheve me 9 shpejtësi dhe frena hidraulike: Shiriti i pasmë i shimano që përmban lëvizje të mprehta, të shpejta dhe një profil të ulët që mbrohet nga dëmtimet. Frena hidraulike përdor fërkimin më të madh të diskut dypalësh i cili ju lejon të frenoni shpejt.
https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

Kornizë biçikletash e palosshme me fibra karboni

Korniza e Fibrave të Karbonit TORAY T700, dhe e projektuar në Tunelin e Erës, mbajtëset, shtylla e sediljes dhe tubi i sediljes janë të konturuar në mënyrë aerodinamike. Dizajni i patentuar i kutisë së palosshme të fshehur e bën biçikletën e palosshme të ketë një pamje elegant

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

Rrota rrotulluese e karbonit të palosshme

Rrota 20 inç, e madhe dhe e qëndrueshme, Me rrota të mëdha, do të jeni në gjendje të kaloni me lehtësi mbi sipërfaqe të pabarabarta.

Madhësia & përshtatja

Kuptimi i gjeometrisë së biçikletës tuaj është çelësi për një udhëtim të përshtatshëm dhe të rehatshëm.

Tabelat më poshtë tregojnë madhësitë tona të rekomanduara bazuar në lartësi, por ka disa faktorë të tjerë, si gjatësia e krahut dhe këmbës, që përcaktojnë një përshtatje të shkëlqyeshme.

Sizing & fit
PIRMAS A B C D E F G H I J K
15.5 " 100 565 394 445 73 " 71 " 46 55 34.9 1064 626
17 " 110 575 432 445 73 " 71 " 46 55 34.9 1074 636
19 " 115 585 483 445 73 " 71 " 46 55 34.9 1084 646

Ju gjithashtu mund të pëlqeni


https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/

https://www.ewigbike.com/carbon-folding-bike-for-adults-20inch-wheel-shimano-9-speed-easy-folding-dis-brake-bike-ewig-product/


 • I mëparshëm:
 • Tjetra:

 • sa kushtojne bicikletat e palosshme?

  kur jetoni në Evropë dukej sikur të gjithë po ngisnin një biçikletë të palosshme.

  Biçikletë e palosshme me karbon është vërtet i lezetshëm dhe shumë modele janë shumë të përballueshme në intervalin e çmimeve nën $ 500 - $ 1.000.

  Pavarësisht nëse jeni i ri në këtë lloj biçiklete ose thjesht po kërkoni një biçikletë të mirë të palosshme të nivelit fillestar. Shumica e aftësisë së palosjes ose kompaktësisë së këtyre biçikletave imitojnë ato të përdorura në biçikletat konvencionale.

  Thënë kështu, ndryshimi shumë i madh qëndron në përbërësit e biçikletave të palosshme, dhe si duken ose pozicionohen pasi biçikleta të paloset. Ata ndajnë pothuajse të njëjtat lloje të përfitimeve të transportueshmërisë, si dhe për shkak të veçorisë së tyre të palosshme.

  Ju lehtë mund t'i palosni dhe mbani këto biçikleta. Ato ofrojnë aftësi më të mira për kursimin e hapësirës sesa llojet e tjera të biçikletave të palosshme, pasi të jenë palosur plotësisht.

  sa kushton një biçikletë karboni?

  Biçikleta me fibra karboni vijnë në një shumëllojshmëri të pikave të ndryshme të çmimeve, ku shumica bien në rangun prej $ 200 deri në $ 10,000 - një përhapje mjaft e madhe.

  Disa biçikleta luksoze maloredhe biçikletat rrugore madje mund të arrijnë çmime deri në 16,000 dollarë. Sidoqoftë, nuk ka nevojë të shpenzoni çdo qindarkë të kursimeve tuaja për të marrë një nga këto modele elitare.

  Shumë kalorës të zjarrtë thonë se diferenca në performancën e biçikletës fillon të arrijë përtej kufirit prej 5,000 dollarësh.

  Me fjalë të tjera, kërcimi në cilësi midis një biçiklete 5,000 dollarë dhe 7,000 dollarë do të jetë pothuajse i padukshëm, ndryshe nga ajo që mund të vini re midis një biçikletë 2,000 dollarë dhe një 5,000 dollarë.

  Por nuk duhet t'i referoheni vetëm udhëzuesve të çmimeve të biçikletave për të përcaktuar cilësinë e biçikletës.

  Shtë gjithashtu e rëndësishme të shikoni materialet e përdorura bëj biçikletën, besueshmëria e përbërësve dhe mjeshtëria e kornizë.

  Mos harroni të merrni parasysh edhe shtesat që vijnë me biçikletën tuaj:

  A vjen me garanci?

  Sa kohë është ajo garanci?

  A jeni në gjendje të ktheni biçikletën tuaj nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur?

  Një biçikletë mund të jetë një investim i madh - sigurohuni që po fitoni paratë tuaja! Faktorët më të mëdhenj që duhet të përcaktojnë çmimet e biçikletave të karbonit janë materiali i kornizës dhe përbërësit e përdorur për krijimin e tyre.

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni