biçikleta elektrike me zhavorr me shumicë të karbonit nga furnizuesi Kina |EWIG

Përshkrim i shkurtër:

1. Biçikleta elektrike prej zhavorri me shumicë është një nga biçikletat më të gjithanshme përreth, e përsosur për udhëtime të shpejta të përditshme, trajnime të performancës ose paketim biçikletash.

2. Me pamjen e një biçiklete rrugore dhe performancën e një biçiklete jashtë rrugës, ebiçikletat më të mira të zhavorrit shkëlqejnë në çdo kohë të vitit.

3. Biçikletat më të mira elektrike me zhavorr po bëhen shpejt të njohura në mesin e kalorësve nga të gjitha grupmoshat, të rinj dhe të vjetër.Të gjithë i pëlqejnë këto biçikleta të modës që mund t'ju çojnë më tej me më pak stres ndërsa zgjidhni ndihmën tuaj të pedalimit për t'ju ndihmuar të mposhtni elementët rraskapitës më parë.

4. Biçikletat tona elektronike me zhavorr karboni ewig zakonisht kanë një motor me lëvizje të pasme dhe një pirun dhe kornizë të lehtë karboni.


Detajet e produktit

TAGS

PSE NE Pëlqen EWIG ELERIDE 3 (7 shpejtësi)Biçikleta ELEKTRIKE zhavorri me fibër karboni

Ewig eleride 3 është një biçikletë me zhavorr 700c *38c e ndërtuar për të udhëtuar si në zhavorr aventureske ashtu edhe në terrene të rehatshme si rrugë.Motori 250 W lejon një shpejtësi maksimale të asistuar prej 25 km/h, ndërsa bateria e kombinuar 36V X14Ah (SAMSUNG 3500mAh) dhe ekrani SW-102 ju marrin distancën duke ju ofruar të gjithë informacionin që ju nevojitet direkt nga timoni.

Me kornizën dhe pirunin me fibër karboni aT800 që thithin shumicën e dridhjeve ose goditjeve që hasni, do të dëshironi të shpejtoni argëtimin për pak më gjatë.Sistemi i lëvizjes Shimano Shimano M2000 me 9 shpejtësi ka një gamë të mirë opsionesh ingranazhesh, kështu që ju mund të zgjidhni nivelin tuaj të stërvitjes në çdo kodër.Natyrisht, Hydraulic Brake Tektro nuk zhgënjen kurrë dhe është një shtesë e shkëlqyer për të gjithë.

Ashtu si biçikletat elektrike malore më të mira, biçikletat elektrike me shumicë me zhavorr kanë shumë kuptim për ngjitjen jashtë rrugës, veçanërisht nëse ngasja juaj me zhavorr ju çon rregullisht në sipërfaqe të pjerrëta dhe të skicuara. Pasja e një motori për të ndihmuar në ngjitje i bën ato shumë më të lehta për t'u trajtuar, ndërkohë që, gjatë kthimit poshtë, ka pak dobësi për peshën shtesë të motorit dhe baterisë.

Ebiçikletat me zhavorr karboni Oue ewig fuqizohen ose nga një model motori me qendrën e pasme. Sistemet motorike të qendrës së pasme priren të jenë opsioni më i lehtë për sa i përket peshës dhe asistencës që ofrojnë, duke i bërë ato një opsion të shkëlqyeshëm për sportet në rrugë biçikleta.

 

Nuk ka kaluar shumë kohë që biçikletat me zhavorr ishin një risi, por tani ngasja me zhavorr është një nga temat më të nxehta të çiklizmit.Krahas rritjes së biçikletave elektrike, dy tendencat do të bashkoheshin.

Pikat kryesore të këtij grupi komponentësh

EWIG ELERIDE 3 është ndërtuar për të ngarë shpejt, pavarësisht nga terreni.Meqenëse përdor sistemin motorik AIKEMA me makinë të pasme, mund ta ndërroni lehtësisht për të drejtuar edhe një grup rrotash standarde prej zhavorri 700c.Ekziston një gamë e madhe ingranazhesh për të trajtuar një shumëllojshmëri të gjerë terreni.

gravel e bike seat post

Shtyllat e sediljes: Shtylla pikatore 350 mm

Kur shtegu kthehet tatëpjetë, është koha për të lëshuar shalën. Shtylla jonë e sediljes ju lejon të ulni shpejt dhe me lehtësi shalën tuaj me shtytjen e një levë të montuar në timon. Shalja e ulur siguron lëvizshmëri më të madhe dhe përmirëson kontrollin për më shumë argëtim kur zbrisni teknikisht shtigje.

carbon gravel e bike CST wheel

Gomat:CST TRAVELER 700C*38C

Vjen me goma të mëdha 700x38c për kapje dhe rehati, por ka vend për goma deri në 40 mm me tonelata hapësirë.Mund të vishni edhe rrota 650 me goma 48 mm nëse është gjëja juaj e vogël dhe e trashë.

carbon e gravel bike Rear Derailleur

Zhurma e pasme: SHIMANO M2000

SHIMANO M2000,9-SPEED veçohet me ndërrim të shpejtë dhe të saktë në të dymbëdhjetë ingranazhet e kasetës. Përpara, rrota e lirë me 34 dhëmbët e saj ofron transferim të drejtpërdrejtë të fuqisë, ndërsa aty brenda kaseta SHIMANO M2000 ofron një raport masiv marshi në mënyrë që të gjeni të duhurin konstruksion për çdo lloj terreni.

carbon electric gravel bike motor

AIKEMA 250W

Motori AIKEMA 250 W jep deri në 75 Nm çift rrotullues, duke e bërë këtë biçikletë me të vërtetë të aftë për të fuqizuar pjerrësi shkëmbore ose shtigje të teknologjisë.Bateria e brendshme e madhe 36V X14Ah (SAMSUNG 3500mAh) ofron deri në një interval prej 40-50 km/h të pretenduar.

Të gjitha specifikimet e komponentëve

*specifikimet zbatohen për të gjitha madhësitë, përveç nëse shënohet ndryshe

27.5 EWIG X5 M2000-27
Model Biçikletë Eleride 3 (9 shpejtësi) Gravel E
Madhësia 52 cm
Ngjyrë E zezë
Pesha 21 kg
Gama e lartësisë 170-175cm
Kornizë Karboni T800
Pirun Karboni T800
Trajnimi i makinës
Leva e ndërrimit Shimano M2000
Dalja e përparme Shimano M2000
Shporta e pasme Shimano M2000
Komplet me gunga MPF-FK 53T
Zinxhir KMC 9S
Frenat
Frenat Hidraulik Brake Tektro
Kabinë
Rrjedhin Shunmeng, kërcell ultra i lehtë
timon Alumini ∮22.2x∮31.8mm W:600mm
Mbërthimi i dorezës VELO Kapje gome
Sedilja
Shalë Ngjyra e butë PU e zezë
Postë sediljeje ∮30,8 L: 350 mm
Rrotat
Rrota e lirë 11-34T
Goma CST 40-622 (28x1,5 -700x38c)
Pedale pedale normale të biçikletës rrugore
Rim E zezë alumini 700C*38 vrimë uniforme F:24/R:36
Hub Hub me lëshim të shpejtë 24H
Motorri AIKEMA 250W
Bateria 36V X14Ah (SAMSUNG 3500 mAh)
Kontrolli Blu Point 250W
Ekrani SW-102
Vërejtje
Vërejtje     Madhësia e paketimit:
 
 
 
një enë 20 ft mund të ngarkojë 120 copë

 

 

Shfaqja e Fabrikës

EWIG factory show 4
EWIG factory show
factory show 3
EWIG factory show

Biçikleta EWIG me fibër karboni janë ndërtuar me dorë dhe dërgohen direkt tek ju.E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni rrotën e përparme, sediljen dhe pedale.Po, frenat janë aktivizuar dhe çmontuesit janë rregulluar: thjesht pomponi gomat dhe dilni për të hipur.

Ne bëjmë biçikleta karboni që janë të përshtatshme për kalorës të përditshëm deri tek atletët më të mirë të sportit. Programi ynë ju lejon të shpenzoni më pak kohë duke montuar biçikletën tuaj të re me fibër karboni.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni