како знаете дека велосипедот на преклопување е добар |EWIG

Велосипеди на преклопување на големоне само што се популарни кај градските патници, туку се и супер погодни за луѓе кои имаат ограничен простор за живеење - на пример, ако живеете во студио или заедничка куќа.И тие се исто така многу полесно да ги понесете со вас на патувања со RV или дури и на одмор со брод со канал.

Велосипеди кои заштедуваат простор за вашите потреби за урбано возење

Преклопните велосипеди нудат одредено ниво на брзина и удобност што го прави возењето низ градот со велосипед поудобно и пријатно, а штом ќе стигнете до вашата дестинација, нема потреба да се грижите дали ќе ги заклучите на јавно место.Едноставно преклопете ги назад и тркалајте ги внатре заедно со вас.

Уште повеќе, тие се неверојатно погодни ако ви треба да комбинирате начини на транспорт, бидејќи можете лесно да ги однесете со себе во воз или автобус.Всушност, преклопните велосипеди се одлично решение за движење низ градот и се веројатно најдобрите велосипеди за патување што можете да ги добиете.

Без разлика дали се возите до железничката станица, а потоа одите на работа, или живеете во мал стан каде просторот за складирање е на највисоко ниво,најдобрите велосипеди на преклопувањенаправи сигурен транспорт и не зазема премногу простор.

Дали вреди да се преклопат велосипеди?

Да, тие се совршен велосипед за патници.Нивната функционалност ги прави лесни за транспорт на системите за јавен превоз.Можете да ги носите со себе и така нема да треба да се грижите дали ќе ви бидат украдени.Дополнително - тие се превиткуваат во компактна форма што го олеснува нивното складирање во вашата канцеларија или дома.Велосипеди на преклопување вредат!

Идејата за преклопен велосипед е прилично лесна за разбирање.Велосипедот е дизајниран да го олесни превиткувањето во два или три потези за да ги направи велосипедите што е можно покомпактни и преносливи.

Велосипедите што се преклопуваат имаат тенденција да бидат поедноставни за сите.Столбовите на седиштата и рачките се прилагодуваат за да одговараат на повеќето возачи.Многу брендови ќе понудат некаква издолжена или телескопирана верзија на столче за оние кои се повисоки од, да речеме, за 34-35-инчен слој.Велосипедите на преклопување не се дизајнирани за брзина, положбата на возење е исправена, но велосипедите што се преклопуваат може да користат поголем сооднос на пренос за да се компензира за помалите тркала.Така, секој удар на педалата е еквивалентен на велосипед со целосна големина.Има и одредена ефикасност во користењето на помали тркала, особено при забрзување, што заедно со попргавноста, овозможува убаво урбано возење.Да не зборуваме, помалите тркала се посилни и способни да носат потешки товари.

Дали витканите велосипеди се добри за вежбање?

Да, едноставно кажано.Тоа е велосипед, а возењето е фантастична вежба воопшто.Она што го прави преклоплив велосипед одличен за вежбање или вежбање е тоа што тие се покомпактни, што ве прави да се чувствувате поцврсти додека возите.Едноставниот факт дека можете да го носите овој велосипед каде било со себе, ви дава повеќе можности за возење, што значи повеќе вежбање за вас!Дури и големината на тркалото може да работи во ваша корист.Помалите тркала значат помал импулс додека возите.Поради ова, ќе мора да педали повеќе за да продолжите;очигледно, ова ќе доведе до подобро вежбање.Но запомнете дека ќе ја согорите вашата енергија правејќи го ова, па ако не сте подготвени за тоа, можеби треба да се придржувате до обичен велосипед.Во секој случај, ќе добиете некоја фантастична вежба.

Дали преклопните велосипеди се распаѓаат на половина?

Важно е да се напомене дека секој велосипед има точка на прекин.Ова важи за обичните велосипеди бидејќи се преклопни велосипеди и дали велосипедот е направен од алуминиум, јаглерод или дури и челик.Секој метал има свои граници за толеранција на стрес и секоја рамка може да се скрши во одредени услови.Сепак, за велосипедите што се преклопуваат, прашањето е „дали велосипедите што се преклопуваат полесно се кршат од велосипедите што не се преклопуваат?“ Има одредена вистина дека велосипедите на преклопување се скршиле на половина.Имајќи рамка која се урива на себе како што прават многу дизајни, создава очигледен проблем.Некои основни физики ни кажуваат дека примената на зглоб ќе го ослаби објектот.

И преклопниот спој и шарката честопати биле најслабиот дел од преклопните велосипеди.Дури и кога станува збор за реномирани брендови, тоа често се уште е случај.Потребното дополнително заварување предизвикува и дополнителни слаби точки.Колку повеќе зглобови имате, толку повеќе точки на неуспех има.

Со еден збор, има многу виткањепроизводство на велосипеди во Кинаи тие се продаваа по широк опсег на цени. Колку е повисока цената, толку се подобри компонентите и возењето, што значи дека го добивате она за што плаќате.Не гледајте подалеку од велосипедот што се преклопува ако барате една од најдобрите машини за патување, патување и за која било друга мобилност.

дознајте повеќе за производите на Ewig


Време на објавување: 26 април 2022 година