Профил

За нас

Фокусирајте се на технолошките иновации за велосипеди од јаглеродни влакна

carbon mountain bike
Тип на бизнис Производител, компанија Земја / регион Гуангдонг, Кина
Главни производи Карбонски велосипед Вкупен годишен приход 25000000 САД
Вкупно вработени 101 - 200 луѓе Патенти (11) нов тип на предна вилушка за велосипед од јаглеродни влакна, нов тип на карбонска рамка за велосипеди, столче од скриен карбон...
Сертификации на производи (4) CE, CE, CE, CE Главни пазари Домашен пазар 20,00%,Источна Европа 10,00%,Јужна Европа 10,00%

КАПАЦИТЕТ НА ПРОИЗВОДИТЕ

Проток на производство

Raw Material

Необработен матерјал

carbon bike frame

Топло притиснете

caronb mountain bike

Полирање

carbon bike labling

Вметни ЛОГО

bike  production line 2

Склопување

carbon bike packing

Пакување

Опрема за производство

Име Квантитет
Машина за топла преса 4
Производствена линија со рачно прскање 4
Автоматска производствена линија за прскање 1

Фабрички информации

Фабричка големина 5.000-10.000 квадратни метри
Фабрика Земја/Регион Тимска фабрика во селото Ченгхаотоу, град Ченџијанг, зона за висока технологија Zhongkai, Хуижоу, Гуангдонг, Кина
Бр. на производни линии 3
Годишна аутпут вредност 10 милиони американски долари - 50 милиони американски долари

Годишен производствен капацитет

Име на производ Капацитет на производна линија Вистински произведени единици (претходна година)
Карбонски велосипед 6000 парчиња месечно 60000 парчиња
Карбонска рамка за велосипеди 6000 парчиња месечно 60000 парчиња

Производствена линија

Производствена линија Надзорник БР.на оператори NO.of In-line QC/QA
Автоматска производствена линија за прскање 2 4 2
Линија за склопување велосипеди 2 40 2
Линија на рамка од јаглерод со топла преса 2 12 2
производствена линија за рачно прскање 2 18 2
Целосно автоматска машина за обликување 2 8 2
Автоматска линија за заклучување на бандажот 2 12 2

КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ

Тест опрема

Име на машината Бренд и модел БР Квантитет
Роботи за корекција на бандажи Нема информации 1
Машина за тестирање на јачината на рамката Нема информации 1

Спонзорски настани

Саеми

carbon road bike
carbon bike team

Главни пазари и производи

Главни пазари Вкупниот приход(%) Главен производ(и)
Домашен пазар 20,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Источна Европа 10,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Јужна Европа 10,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Јужна Азија 10,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Северна Америка 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Јужна Америка 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Југоисточна Азија 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Африка 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Океанија 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Средниот Исток 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Источна Азија 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Западна Европа 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Централна Америка 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди
Северна Европа 5,00% Карбонски велосипед, карбонска рамка за велосипеди

Способност за трговија

Јазик кој се зборува Англиски
Број на вработени во трговскиот сектор 6-10 луѓе
Просечно време на водство 30
Регистрација на лиценца за извоз БР 02002450
Вкупен годишен приход 25000000 САД
Вкупен приход од извоз Доверливо

Деловни услови

Прифатени услови за испорака FOB, CIF, EXW
Прифатена валута за плаќање УСД, ЕУР, GBP, CNY
Прифатен тип на плаќање T/T, L/C, PayPal, Western Union
Најблиското пристаниште Шенжен
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја