За многу години,EWIGбеше во првите редови накарбонски планински велосипедразвој.Нашата цел е да го дизајнираме и произведеме најлесниот, најсилниот и најдобриот јаглероден велосипед во светот.Со оглед на цената, удобноста, вредноста и доверливоста, карбонските велосипеди што ги произведуваме се погодни за секојдневните велосипедисти, сè до најдобрите спортисти во спортот. EWIGкарбонски планински велосипедисе погодни за различни намени.На Ewigbike.com, без разлика кој е вашиот буџет, без разлика дали го купувате за деца, мажи или жени, гарантирано ќе го најдете најсоодветниот.Карбонските велосипеди EWIG имаат различни технологии на менувачот и тркалата, висини и надворешни дизајни.Нашите карбонски велосипеди се издржливи и лесни за да обезбедат врвна удобност за возачот и може да се користат на сите видови терени, како што се теренски, планински и асфалтирани патишта и долги патеки. EWIGкарбонски планински велосипедима широк спектар на типови, како што се диск сопирачки, хидраулични диск сопирачки (хидраулични влошки за сопирачки), сопирачки V на предните и задните тркала.Можете исто така да изберете 120 кг, 100 кг, 150 кг.Има и прилагодливи шеми и висини на седиштата, што го прави погодно за огромното мнозинство патници, како и дополнителен простор за складирање или корпи и фарови.Ние сме доверлив производител.Без разлика дали се работи за компоненти како што се оски, менувачи, синџири или сопирачки, ние користиме добро познати брендови како Shimano за сите компоненти за да обезбедиме стабилност на велосипедот. Нарачајте ги овие атрактивниКарбонски планински велосипеди EWIGна Ewigbike.com денес.Со неверојатни попусти и евтини цени, висококвалитетни услуги и висококвалитетни производи сигурно ќе ги задоволат сите оние кои ќе изберат да купат или прилагодат. EWIG е професионалецДобавувач на планински велосипеди со карбонски влакна.Ние сме од Кина и обезбедуваме планински велосипеди од 100% карбонски влакна.Од буџетски тешки опашки до сеопфатни трки во крос-кантри до тркачки велосипеди за спуст, сè е достапно. Релевантно пребарување:Карбонски велосипеди,Карбонски преклопен велосипед,Велосипед Carbon E