Преклопен електричен велосипед со масна гума добавувачи на електрични велосипеди од Кина |EWIG

Краток опис:

1. Брзини со 7 брзини: менувајте помеѓу седум брзини за да ви помогне да освоите различни терени на овапланински е-велосипедсо издржлива алуминиумска рамка од серијата 6061, изградена да трае.Изберете помеѓу рачно педали или користете го електричниот мотор за малку дополнително засилување на овој електричен планински велосипед со масни гуми.

2. EWIG ZM2011Електричен велосипедобезбедува батерија со голем капацитет од 48V 10AH нуди силни способности за качување и забрзување, потпомогнато патување до 50 KG по полнење.4-5 заштита од полнење обезбедува рационално управување со литиумските батерии за заштита на безбедноста на батеријата и долг работен век.Заклучување против кражба и водоотпорен режим, не грижете се да бидете украдени.

3. LED предно светло, LCD дисплеј.Диск сопирачка Shimano.удобна изведба.Ова е едно од најпродаваните.

4. EWIG е големснабдувач на електрични велосипеди во Кина, Секој проблем секогаш можете да ги најдете нашите членови по продажбата.Со гаранција до 1 година за рамката и 6 месеци за електромоторот, батеријата и полначот.Не треба да се грижите за користење.Имаме доверба во нашиот електричен велосипед и верувајте дека ќе ви се допадне.


Детали за производот

Видео

ТАГОВИ

ЗОШТО НИ САКА EWIG ZM2011 (7 Брзини) АЛИМИМУМЛЕГУВАЊЕ 6061 РАМКА ЕЛЕКТРИЧЕН ВЕЛОСИПЕД НА СВКЛУВАЊЕ

Со тркала од 20" и масни гумени гуми исполнети со воздух, посетете ги вашите авантури надвор од патот со моќниот E-велосипед ZM2011. Овие широки гуми обезбедуваат влечење, држење и апсорпција на удари што ги надминува стандардните гуми. Излезете од неуспешната патека и справувајте се нерамен терен како песок, снег, нечистотија, кал и друго. Не дозволувајте ништо да ви застане на патот. Спакувано внатре во грубото задно тркало наелектричен преклопен велосипеде хаб мотор од 500W.

Велосипедот со батерии ZM2011 може да се пофали со мноштво карактеристики кои сигурно ќе му угодат на секој велосипедист, а еден неверојатен елемент е отстранливата батерија.Извадете го како дополнителна мерка за безбедност или за да го наплатите во меѓувреме.Со време на полнење под 5 часа, ќе имате доволно време да комуницирате со природата, да седите на часови или едноставно да уживате во глетките на вашата дестинација пред да го земете вашиотпланински велосипеди повторно тргна на патот.Возете каде што сакате, бидејќи велосипедот ZM2011 e патува по нагорнини до 25° само со електрична енергија и е дизајниран да преземе сè што можете да го фрлите.
Ако тоа не е доволно, бидете сигурни дека ZM2011E-велосипедот е подготвен за се, благодарение на дизајнот со испробани и вистински делови од Shimano, вклучително и 7-брзински Tourney менувач.Лесно менувајте брзини, крстарете и повеќе со ZM2011Е-велосипед EWIG.Се чека авантура!

EWIG ZM2011 Folding Bike е моќен електричен велосипед за сите намени, изграден со висококвалитетни мејнстрим компоненти.Велосипедот е моќен, достапен, издржлив, тивок, чист изглед, лесен за употреба и може да ви донесе многу забава!Ова функционира совршено низ градот или на лесни теренски патеки со интегрирано предно светло и суспензија за да ги апсорбира ударите.Без разлика дали сте патници, постари, обични возачи или спортски љубители, ова е велосипедот создаден за секого.

Без разлика дали барате побрз патник, поефективен тренинг или подобрени возбудувања за возење викенд, може да ги задоволи сите ваши потреби, ќе уживате во велосипедската радост во текот на целата година!

Најдобрите моменти на овој сет на компоненти

 

electric  folding bike  rd

Шимано турнир менувач

7-брзински преклопен електричен велосипед со турни за заден менувач Shimano, Велосипед што се преклопува со квалитетен систем за пренос што вози непречено.

folding bicycle electric light

LED Ноќно светло

Ноќното светло со електричен велосипед ве тера јасно да ги гледате условите на патот ноќе, за да возите побезбедно

electric folding bike frame and tire

Заден менувач: Турнир SHIMANO

Shimano 21 брзини, можете да изберете која било брзина за да уживате во побрзо време на возење или да доживеете релаксирачки одмор според вашите потреби.Совршените сопирачки целосно ја штитат вашата безбедност и совршената способност за искачување.

handle bar

Вилушка за суспензија со лесен преден дел

Апсорпција на удари со перформанси, Систем на предна вилушка со суспензија за максимална удобност при возењето. Амортизерот со суспензија може ефикасно да ги филтрира вибрациите на грубиот пат и да ја подобри удобноста при возењето.

Сите спецификации на компоненти

*спецификацијата важи за сите големини освен ако не е поинаку наведено

27,5 EWIG E5
Модел EWIG ZM2011 (7 брзини)
Големина Гума од 20 инчи * 4,0 маснотии
Боја Црно-бел
Тежина Нето тежина: 29,5 кг;Бруто тежина: 34 кг
Опсег на висина 165mm-195MM
Електрична километража 30-50 км (базирано на товарна тежина од 60-70 кг)
Аситанска километража 40-50 км (на основа на товарната тежина од 60-70 кг)
Рамка
Рамка Анимална легура 6061
Вилушка Вилушка за суспензија
Погонски склоп
Заден менувач SHIMANO 7-БРЗИНИ
Раксер Prowheel
Кочници
Кочници Диск сопирачка
Контролорски систем DC36V интелигентна функција со двоен режим;Предна суспензија
Безбедна конфигурација  Предно LED светло
Кокпит
Рачка Алуминиум
Седиште
Седло ПВЦ
Тркала
Слободно тркало Shimano MF-TZ21 14-28T
Гуми Chao ying Fat Tire 26*4.0
Педали алуминиум
Мотор 48V 500W
Време на полнење 4-5 часа
Забелешка
Големина на производот 170*53*138см
Забелешка     Големина на пакување:
101*48*71см
Нето тежина: 28 кг;Бруто тежина: 35 кг

Фабрички шоу

EWIG factory show
factory show 3
EWIG factory show
EWIG factory show 4

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја